Зубна щітка

Як вибрати зубну щітку? Види зубних щіток: дитяча зубна щітка, ортодонтична щітка, бамбукова зубна щітка. Яка вона - найкраща щітка для зубів?

У нас є світло! Працюємо з 8:00 по 19:00. Чекаємо Вас!

Зубна щітка - невід'ємний атрибут особистої гігієни кожної людини. Байдуже ставлення і економія при виборі зубної щітки - прямий шлях до зубних каменів, карієсу, інфекцій порожнини рота та іншим стоматологічним проблемам. Як правильно вибрати зубну щітку? На це питання може відповісти тільки лікар-стоматолог після консультації та огляду ротової порожнини, адже велика різноманітність щіток існує не просто так, і саме індивідуальний підбір - це запорука здорових і красивих зубів. Ми розберемо кілька популярних питань, які регулярно ставлять в «My Smile» пацієнти з Ірпеня, Бучі, Києва та інших регіонів Київської області.

 1. Як вибрати зубну щітку по жорсткості?
 2. Як вибрати зубну щітку для чутливих зубів?
 3. Як вибрати м'яку зубну щітку?
 4. Що таке ортодонтична щітка?
 5. Що таке бамбукова зубна щітка?
 6. Як вибрати зубну щітку дитині?
 7. Якою має бути перша зубна щітка немовляти?

Як вибрати зубну щітку?

Першу зубну щітку в сучасному розумінні придумали в Китаї приблизно 2600 років тому, а якась їх подоба існувала ще в стародавньому Єгипті та Греції задовго до китайської імперії. На території Європи перша згадка про зубні щітки з'явилася лише у 17 столітті.


Сьогодні ж ринок пропонує сотні видів і брендів: проста, електрична, ультразвукова, з головкою, що обертається, бамбукова, м'яка, жорстка та багато інших. Завдання щітки одне - якісно видалити залишки їжі та наліт з зубів, усі інші її якості повинні бути підібрані індивідуально стоматологом.

Як вибрати зубну щітку по жорсткості?

Зубна щітка - як вибрати жорсткість?

 • Дуже м'яка (sensitive) - використовується для дітей молодшого віку;
 • М'яка (soft) - рекомендована для людей з чутливими яснами, кровоточивістю, вагітних жінок;
 • Середньої жорсткості (medium) - універсальний вибір, підійде для більшості людей при відсутності захворювань зубів і ясен;
 • Жорстка (hard) - застосовують при зловживанні кавою, фарбувальними напоями, курінні. Важливо заздалегідь виключити захворювання ясен і зубів перед використанням;
 • Екстра-жорстка (extra-hard) - використовується тільки для очищення окремих видів протезів, брекет-систем та інших конструкцій.

Як вибрати зубну щітку для чутливих зубів?

Чутливість зуба до холодного, гарячого, кислоти, солі та інших факторів - часта проблема. Як підібрати зубну щітку при високій чутливості зубів?

Для чутливих зубів ми рекомендуємо вибирати щітку з позначкою «soft» або «sensitive». Дані варіанти надають найменший абразивний ефект і не викликають неприємних відчуттів при чищенні.

Як вибрати м'яку зубну щітку?

Як вибрати щітку для зубів з жорсткістю «soft» і «extra soft»?

Звертайте увагу на:

 • Тип щітки - звичайна, електрична, ультразвукова;
 • Матеріал виготовлення - якісний полімер або бамбук;
 • Зручність використання;
 • Бренд;
 • Вартість - ціна залежить від матеріалу, виробника, типу щітки.

Сучасні щітки з головками, що обертаються і ультразвукові мають високу вартість, але це не означає, що вони очищають краще. В ціну закладена розробка нових технологій, маркетингові витрати та інше. Якщо Ви купите саму звичайну щітку за середньою ціною і будете користуватися нею правильно, результат буде такий же.

Дитяча зубна щітка

Емаль молочних зубів менш міцна і більш чутлива. Для дітей до 5 років рекомендується щітка з ворсинками «sensitive» або «soft». Дитяча зубна щітка повинна підходити під руку дитини, бути зручною, не мати гострих країв і потенційно небезпечних елементів. Щоб зацікавити дитину батьки часто обирають щітку з яскравими квітами, зображеннями улюблених персонажів дитини.

Перша зубна щітка

Застосування щітки актуально вже з появою першого зуба, ще у дитячому віці. Для перших зубів зубна щітка дитяча може бути у вигляді силіконового напальчника з маленькими ворсинками. Вони продаються в аптеках, спеціалізованих магазинах і стоматології в Ірпені, Києві та багатьох інших містах Київської області. Ближче до року, дитині можна купити її першу щітку з м'якими ворсинками.

Бамбукова зубна щітка

Зубні щітки з бамбука - відносно новий продукт, який активно набирає популярність, як і багато інших ЕКО-товарів.

Переваги бамбукової щітки:

 • Зроблена повністю з натуральних матеріалів;
 • Щетина м'яка, не травмує емаль і ясна;
 • Гіпоалергенна;
 • Можна використовувати при високій чутливості зубів і кровоточивості ясен;
 • Не забруднює навколишнє середовище.

Недоліки бамбукової щітки:

 • Не підходить для ретельного чищення нальоту від кави, сигарет;
 • Не можна використовувати для ортодонтичних конструкцій;
 • Досить швидко втрачає форму, потрібно часто міняти.

Ортодонтична щітка

Ворсинки ортодонтичної щітки виконані у вигляді букви V. Щетинки збоку довше тих, що знаходяться в центрі. Така система дозволяє ефективно очистити емаль зубів і саму ортодонтичну конструкцію. На сучасному етапі частіше використовують електричний варіант ортодонтичної щітки.

Найкраща щітка для зубів

Робимо висновки, яка ж щітка найкраща на сьогоднішній день?

 1. «Найкращої» щітки немає, є відповідна під стан здоров'я зубів і ясен;
 2. В першу чергу щітку потрібно підбирати по жорсткості, і тільки потім по бренду і іншим параметрам;
 3. Звичайна щітка цілком підійде, щоб провести хорошу гігієну порожнини рота;
 4. Дітям рекомендується використовувати м'які зубні щітки, а після 5-7 років - середньої жорсткості;
 5. Популярні нині бамбукові щітки - відмінний варіант як для повсякденного використання, так і для чутливих зубів, вони більш екологічні;
 6. Консультація стоматолога допоможе Вам правильно підібрати зубну щітку собі або дитині.

Отримати консультацію стоматолога-гігієніста в Києві (Ірпені) з приводу вибору щітки Ви можете у клініці «My Smile» за попереднім записом через сайт або по телефону.

Детальніше про процедури клініки і їх вартість
 • Пластинка на зубах
  Ортодонтичні пластинки - що це таке. В яких випадках допоможе пластина на зубах. Плюси і мінуси. Види ортодонтичних конструкцій
 • Лікування зубів при вагітності
  Проблеми та шляхи їх вирішення
Запис на прийом
Залиште ваші контакти і ми зв'яжемося з Вами

Часто задавані питання про зубну щітку

 • ➔ Яка зубна щітка краще: м'яка, середньої жорсткості або жорстка?

  Не можна сказати, що та чи інша щітка краща. Щітки зубні розрізняються за жорсткістю, щоб кожна людина могла підібрати варіант, виходячи з віку, наявності або відсутності захворювань порожнини рота, чутливості зубів і ясен та інших чинників.

 • ➔ Як часто треба міняти щітку зубну?

  Міняти зубну щітку потрібно кожні 2-3 місяці, при більш тривалому використанні щітка втрачає свої основні властивості, недостатньо очищає зуби і сама є джерелом інфекції.

 • ➔ Як вибрати дитячу зубну щітку?

  Для дітей до 5-7 років потрібно обирати щітку з м'якими ворсинками, ручка і головка щітки повинна бути міцною, та не повинна мати гострих країв. Малюкам краще підійде щітка з товстою ручкою і однаковою довжиною щетинок (в ідеалі - з бамбуку).

 • ➔ З якого віку дитині потрібна щітка для зубів?

  Дитячі зубні щітки розраховані на вік 0+. Це означає, що починати гігієну потрібно з прорізуванням першого молочного зуба. Після 2-х років дітей потрібно привчати до самостійного чищення зубів щіткою.

 • ➔ Як правильно підібрати зубну щітку при кровоточивості ясен?

  При явищах хронічного гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу та інших проблем, варто обирати щітки Soft і Ultrasoft. Це застереже Вас від постійного ушкодження ясен і появи крові при чищенні зубів.

Наші контакти
+38(066) 366 99 86
+38(063) 476 94 54
sunsmile.irpen@gmail.com
Працюємо без вихідних з 8:00 до 19:00